اسفند.07

ZERO MOTORCYCLES | اطلاعات و تصاویر موتورسیکلت های برقی

درباره موتور برقی ZERO Electric Motorcycles

موتورسیکلت های تمام برقی و پیشرفته زیرو با قابلیت هایی بسیار زیاد که به سرعت جایگزین موتور های سوختی احتراقی قدیمی شده و هر روزه بر محبوبیت آنها افزوده می گردد. در این مقاله با برند مشهور Zero و تولیدات مهم آن آشنا خواهیم شد.

درباره موتورسیکلت برقی ZERO

عدم آلایندگی، تولید کم صدا و دوری از آلودگی صوتی، گشتاور موتور محرکه بصورت یکنواخت در تمامی سرعت ها، پاکیزگی بیشتر موتورسیکلت برقی و بی نیازی از تعویض دائم روغن و همچنین عدم بوی سوخت و دود بر روی لباس موتورسوار که در موتور های معمولی و احتراقی رایج می باشد فقط بخش کوچکی از ویژگی و برتری های E-Motorcycles است.

کمپانی موتورسیکلت برقی ZERO به عنوان یک تولید کننده نوپا در زمینه تولیدات موتورسیکلت الکتریک در سال 2006 در یک گاراژ توسط آقای Neal Saiki که به عنوان یکی از مهندسین سازمان  هوا فضای آمریکا (NASA) شناخته می شود در شهر سانتا کروز ایالت کالیفرنیا  تاسيس شد. اولین تولید رسمی موتور های زیرو  مدل ZERO S  و در سال 2010 بود که دو سال بعد یعنی در سال 2012 اولین مدل مشهور خود ZERO S ZF9 با قابلیت پیمایش 160 کیلومتر بر ساعت با یک شارژ کامل باتری را تولید و عرضه نمود که به عنوان یک موفقیت بزرگ برای این تولید کننده تازه کار ثبت گردید.

کمپانی موتورسیکلت سازی زیرو به صورت تخصصی فقط در زمینه E-Motorcycles  و یا به عبارتی موتورسیکلت های برقی فعالیت دارد.

درباره موتورسیکلت برقی ZERO

اغلب موتور های برقی کمپانی زیرو از باتری های لیتیومی جهت منبع و ذخیره انرژی الکتریکی بهره می گیرند و البته تا به امروز با استفاده از مهندسی دقیق و پیشرفته در کنار پیشرانه های قوی و همچنین طراحی خوب شاسی و بدنه توانسته اند به موفقیت های چشمگیری در تست و استاندارد های بین المللی دست یابند که از جمله افتخارات برند Zero  می توان به کسب موفقیت در مسابقات جاده های و شیب دار Pikes Peak  اشاره نمود.

 

 

انواع مدل های موتورسیکلت برقی زیرو

کمپانی موتورسازی Zero  دارای مدل های متنوع موتورسیکلت برقی می باشد که در سبک های زیر عرضه می گردند:

  • موتور سیکلت های سبک خیابانی سبک نیکِد ( Zero S)
  • موتورسیکلت های خیابانی مسابقه ای ( Zero SR)
  • موتورسیکلت های سوپر موتو  – تریل با لاستیک ریس (FXS)
  • موتور سیکلت های دو منظوره آفرود / آنرود (Zero DS)
  • موتورسیکلت دو منظوره مسابقه ای (Zero DSR)
  • موتور سیکلت آفرود (Zero FX)
  • موتورسیکلت برقی ریس – سوپر بایک (Zero SR/S)
  • موتورسیکلت ماجراجویی و کویر نوردی (Zero ZBR/BF)
  • موتورسیکلت سبک شهری و اسپرت (Zero SR/F)

 

 

قابلیت های حرکتی موتورسیکلت برقی زیرو

موتورسیکلت های الکتریکی Zero  در ابتدا از راندمان متوسطی برخوردار بودند ولی با گذشت حدود یک دهه از اولین تولیدات و ارتقا راندمان باتری و موتور الکتریکی در کنار پردازشگرهای هوشمند واقع در بخش کامپیوتر موتور امکان دسترسی به سرعت، شتاب و پیمایش های بیشتر مسافت برای مدل های جدید زیرو فراهم شده است که البته برای برخی مدل های قدیمی نیز می توان با تهیه کیت های پاور و باتری های جدید بر افزودن میزان پیمایش تاثیر چشمگیری گذاشت.

 

حداکثر سرعت  و پیمایش مسافت توسط موتور سیکلت های برقی زیرو چقدر است؟

یکی از اصلی ترین دغدغه های تولید کنندگان و همچنین استفاده کنندگان از وسایل موتوری به ویژه موارد الکتریکی محدودیت های سرعت و پیمایش با منبع انرژی همراه خودرو است که رفته رفته با اختراع موتور های الکتریکی راندمان بالا و باتری های نسل جدید فاصله بین انجین های درون سوز و موتور های الکتریکی کاهش پیدا کرده و وارد دوره ای جدید از رقابت شده است.

حداکثر سرعت  و پیمایش مسافت توسط موتور سیکلت های برقی زیرو چقدر است
حداکثر سرعت  و پیمایش مسافت توسط موتور سیکلت های برقی زیرو چقدر است

موتور های الکتریکی برند Zero  هر روز هوشمندتر و با قابلیت های بالاتری طراحی و تولید میشوند در بحث شتاب و سرعت یکی از جدید ترین و سریع ترین مدل های موتور زیرو مدل جدید عرضه شده در سال 2020 با نام ” ZERO SR/F” می باشد که دارای پیمایش حدود 320 کیلومتر با یک شارژ کامل باتری و نهایت سرعت 199 کیلومتر بر ساعت می باشد.

 

 

مدت زمان شارژ موتورسیکلت برقی زیرو

تا چند سال پیش انتظار برای شارژ کامل باتری های موتورسیکلت برقی قدری زیاد و فراتر از حوصله به طول می انجامید ولی با پیشرفت فن آوری های مدرن امکان شارژ کامل برای پیمایش صدها کیلومتر مسافت فقط در حد یک چای خوردن زمان نیاز دارد. در مدل جدید موتور Zero SR/F  با استفاده از تکنولوژی و استاندارد EV J1772  در مدت کمتر از 1 ساعت شارژ به بیش از 90% خواهد رسید با استفاده از آن می توان چند ساعت حرکت بی وقفه داشت.

لازم به ذکر است در بسیاری مدل های Zero E-Motorcycles  امکان ارتقا منبع انرژی الکتریکی و یا خرید سیستم شارژ سریع نیز وجود دارد.

نویسنده و گرد آورده مطلب: Arash_Karma

 

کالا 100، مرکز فروش و خدمات پس از فروش تجهیزات موتور سواری در ایران

 


شما هم ممکن است بپسندید

نظرتان را بنویسید