اسفند.07

پخش دودین خودرو | اطلاعات مهم درباره Double Din Car Stereo

پخش دو دین خودرو، دستگاه رادیو ضبط دودین خودرو، Double Din Car Stereos، بهترین ضبط دودین، خرید پخش دودین ارزان، درباره سیستم پخش تصویری 2DIN ماشین و پخش کننده Double Din عناوین مرتبط با این مقاله می باشند که در صورت عدم آشنایی با سیستم های صوتی و تصویری خودرو خصوصا Double Din  در ادامه این مقاله با ما همراه باشد.

پخش دو دین خودرو چیست؟

در ابتدا و استاندارد اولیه دستگاه رادیو پخش خودرو Single Din  استفاده می شد که دارای ابعاد 180 سانتی متر پهنا و 50 میلیمتر ارتفاع بود و پس از چندی استاندارد دیگری نیز وارد دنیای سیستم های صوتی تصویری خودرو گردید با نام Double Din و یا به عبارتی “دو دین” که دارای ارتفاع دو برابر (100 میلیمتر) پنل بود که سایز کلی نمایشگر تصویر (پنل) در این استاندارد به حدود 7 اینچ می رسد. البته لازم به ذکر است در بین این دو استاندارد سایزی به نام یک و نیم دین هم وجود دارد که در بسیاری از محصولات کمپانی خودروسازی فورد رایج است.

ابعاد رادیو پخش دودین خودرو
ابعاد رادیو پخش دودین خودرو

امکان استفاده از پخش دودین در وهله اول به طراحی داشبورد، فضای زیر داشبورد و  قاب دور سیستم پخش باز میگردد که در برخی از خودرو های از پیش برای استاندارد Double Din طراحی و آماده شده اند و برخی دیگر نیاز به اعمال تغییراتی برای استفاده از این استاندارد سیستم پخش و یا حتی نصب مانیتور های سایز بزرگ دارند که بسته به تولید کننده دستگاه پخش در صورت وجود قابل تبدیل نیز به همراه سیستم پخش با ابعاد جدید عرضه می گردد و یا بصورت جدا قابل خریداری است.

با توجه به ابعاد بزرگ تر و ارتفاع بیشتر نمایشگر همچنین ارتقا فن آوری ساخت نمایشگر های تصویری با قابلیت های گوناگونی همچون صفحه لمسی، سیستم عامل اندروید / ویندوز، ارتباط های مختلف GPS / WiFi و بلوتوث برای وسایل الکترونیکی و گجت ها، سیستم های پخش دودین هم از این قاعده مستثنا نبوده و به این امکانات مجهز شده اند. بنابراین هر روزه شاهد مدل های پیشرفته با قابلیت های خاصی از هر برند هستیم که راحتی استفاده از دستگاه پخش را بیشتر و محدودیت ها را کمتر می نماید.

دسترسی آسان به شبکه اینترنت برای جستجو های پیشرفته و یا پخش فایل های صوتی / تصویری آنلاین،قابلیت میرور لینک به منظور نمایش صفحه موبایل بر روی نمایشگر پخش دودین، خروجی های تخصصی و چندگانه صدا و تصویر با امکان اعمال تنظیمات حرفه ای و فوق پیشرفته، پخش DVD / CD و یا اتصال USB، کارت حافظه، دوربین دنده عقب، دوربین 360 درجه، آنتن تلویزیون دیجیتال و راه اندازی آپشن های مختلف خودرو از طریق نمایشگر تمام تاچ ضبط دودین تنها بخشی از آپشن های این سیستم های پخش صوتی تصویری می باشد.

بسیاری از Double Din Car Stereos  قابلیت اتصال به ولتاژ 12 الی 24 را برای استفاده در انواع خودرو های سبک و سنگین دارند که می بایست قبل از خرید کالا نسبت به بررسی دستگاه و سازگاری ولتاژ برق ورودی با نوع خودرو خصوصا ماشین های سنگین با برق 24 ولت اطمینان حاصل نمود.

 

بهترین برند های تولید کننده پخش دودین

یکی از پرسش های متداول در خصوص بهترین برند های جهانی و مشهور دستگاه رادیو پخش دودین خودرو می باشد که برای پاسخ می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • پخش های دودین پایونیر (Pioneer)
 • رادیو پخش دودین باس (BOSS)
 • سیستم های پخش دودین جی وی سی (JVC)
 • رادیو ضبط دو دین سونی (Sony)
 • پخش دودین برند پاور آکوستیک (Power Acoustik)
 • ضبط دودین خودرو برند اسپید تون (Speedton)
 • پخش دبل دین کنوود (Kenwood)
 • رادیو پخش های دودین آلپاین (Alpine)
 • پخش دودین جی بی ال (JBL)
بهترین برند های تولید کننده پخش دودین خودرو
بهترین برند های تولید کننده پخش دودین خودرو

یادآور می شویم علاوه از برند های مطرح فوق بسیاری از کمپانی های کمتر شناخته شده دیگر با سطح کیفیت بالا با محدوده قیمت بالا و پایین تر از این تولیدکنندگان نیز وجود دارند که با قدری جستجو و تحقیق می توان با محصولات آنها آشنا شد و پخش مورد نظر را تهیه نمود.

خودرو های سازگار با پخش دودین

همان گونه که پیشتر اشاره شد برخی از تولید کنندگان وسایل نقلیه سبک و سنگین و یا راهسازی از استاندارد های Single Din و در برخی دیگر از تولیدات خودرویی از Double Din  استفاده می شود.

بطور کلی بیشتر خودرو های معمولی و غیر لوکس که مجهز به سیستم های مدرن پخش صوتی / تصویری مانند مانیتور های سایز بزرگ می باشند سایر موارد اغلب  دارای دستگاه رادیو پخش سینگل دین بوده و مواردی که از استاندارد دودین بهره مند هستند محدود ترند خصوصا که در بازار خودرویی کشور هایی مانند ایران به علت تنوع پایین ماشین های مشخص و محدودی از این سایز پخش استفاده میکنند.

 • نیسان ماکسیما
 • رونیز

 

شما هم ممکن است بپسندید