شهریور.23

نیرا لینک چیست؟

نیرا لینک و ساخت فرا انسان

نیرا لینک نوعی ارتباط سیستم عصبی مغز و کامپیوتر میباشد که از طریق تراشه های بسیار کوچک الکترونیکی و یا اتصال سیمی بسیار طریف از داخل مغز به رایانه امکان ارتقا عملکرد مغز انسان و یا تجهیز ویژگی های فکری، ارتباطی و اعصاب را برای انسان ها فراهم می نماید.

Neuralink مربوط به شرکت نیرا لینک است که توسط ایلان ماسک تاسیس شده و عمده فعالیت آن در خصوص ارتباطات کامپیوتری و مغز انسان ( فنآوری BMI) می باشد که در سال 2016 میلادی در سانفرانسیسکو آمریکا شروع به کار کرد.

از زمان شروع به کار شرکت Neuralink Corporation تعداد قابل توجه ای دانشمندان عصب شناس در این مجموعه شروع به کار کردند و بر روی یک پروژه جالب در تلاش برای ساخت نوعی وسیله به منظور کاشت اعصاب مصنوعی در مغز انسان  فعالیت می کنند.

در پروژه نیرا لینک امکان برقراری توانایی های فرا انسانی فراهم خواهد شد که از جمله آن می توان به کنترل تمامی اشیا و اجسام الکترونیکی پیشرفته در آینده تنها با فکر افدام نمود. بخش دیگری از قابلیت های یک مغز مجهز به Neuralink ارتقا بخش اعظم اعصاب و حس های مختلف از جمله بینایی، بویایی، چشایی و همچنین امکان ارتباط با هوش مصنوعی می باشد.

در صورت راه اندازی تکنولوژی نیرا لینک دیگر نیازی به صرف زمان برای یادگیری نیست و میتوان مستقیم اطلاعات مورد نیاز را بر روی حافظه های کامپیوتری بارگذاری یا دانلود کرد.

کاشت ایمپلنت های نیرا لینک دور از ذهن نیست و طبق جدید ترین اخبار در آینده نه چندان دور به وقوع خواهد پیوست.

 

 

شما هم ممکن است بپسندید